Please enable JS

Kullanıcı Yorumları


HAKAN IŞIK

Eviniz yok mu? Diye soranlara; “PİNO’muz var!” diyoruz! 18 günlük 7 ülkeyi kapsayan 4700 km lik turumuzu tamamladıktan sonra 6 günlük Ege turumuzu da tamamladık ve bizim ESTEBAN adını verdiğimiz 390 lık AGİLE PİNOmuzla toplamda 6102.4 km yol kat ettik.

Buradan özellikle karavan tecrübesi olmayan, almaya niyeti olan ancak farklı nedenlerle ya cesareti olmayan ya da aklında soru işaretleri olanlara yardımcı olmak için bu paylaşımı yapmak istedim.

İlk olarak PİNO muz bizi hiç mahçup etmedi. Mekanik ya da teknik anlamda neredeyse hiçbir sorunla karşılaşmadık. (Neredeyse diyorum çünkü sıkıntı hissettiğimiz sorunlar karavanla ilgili değil bizim seçimimizle ilgiliydi.

Örneğin alternatif bir enerji kaynağı yaptırmamak gibi- kesinlikle yaptırmanızı tavsiye ederim) PİNOmuzla seyahat o kadar keyifliydi ki çoğu zaman arkamızda takılı olduğunu unuttup dikizlerden sürekli kontrol ettik. Şerit değiştirme sırasında herhangi bir savrulma yapmadı. En çok merak edilenler sanırım iniş ve çıkışlar olmalı. Sakar geçidini bilenler vardır. İnanın Karadağ da Kotor Budva arasında öyle rampalardan inip çıktık ki SAKAR geçidine rahmet okutur.

Karavanı mız bize bu yollarda Hiçbir sorun yaşatmadığı gibi bilakis güvenli bir frenleme sağladı. Hatta bazen aracımızı tuttuğunu dahi hissettirdi. Buradan, başka bir karavan kullanmadığım için diğer markalarla ilgili yorum yapmam doğru olmaz. Bununla birlikte “El yapımı, el işçiliği olan PİNOmuzun bizi ziyadesiyle memnun ettiğini, birçok karavan meraklısı insanın aklında olan soru işaretlerine biz de sahipken bu tecrübe ile tüm şüphelerimizi ortadan kaldırdığını da belirtmek isterim.

Çekme karavanı, motokaravana tercih ettiğimiz için ve çekme karavanı da PİNO olarak karar verdiğimiz için çok mutluyuz.

Yollarda, kamplarda birçok farklı PİNO görmek dileği ile herkese selamlar ve sevgiler arkadaşlar.


BÜLENT ALANBAY / ALANYA

Bilgi almak için Pino Karavan’ı aradığım ilk telefon konuşmamızda değerli dostum Faruk Karatan ; daha çok bilgiye ihtiyacımız olduğunu hissetmiş olmalı ki şöyle demişti ; ” hafta sonu uçakla geliyorum, Adana havaalanından beni karşılayın “. Eşlerimizle birlikte güneşli bir hafta sonunda hem sohbet ettik hem de karavanımızın tüm detaylarını konuştuk. Akşam yeni dostlarımızı yolcu ederken, yaz tatilimizin çok keyifli ve unutulmaz geçeceğini, ayrıca Pino Karavan’cı olmanın ayrı bir kültür olduğunu anlamıştık. Bisikletle bile çekilebilecek kadar hafif, çok gezilebilecek kadar sağlam bir evimiz olduğu için mutluyuz.

Teşekkürler Pino


GÖKHAN YILDIZ / ANKARA

P 325 karavanımız eşimle birlikte beklentilerimizi fazlasıyla karşıladı. Kullanışlılığı, orijinal tasarımı, sağlamlığı ve Pino güvencesi de cabası. İnceleyin, kullanın ve farkı görün.


CEM YURDSEVEN / TRABZON

Ya Pino ya da Pino hatta 1 büyük 1 küçük 2 Pino.Piyasada daha uygun fiyatlı modeller ve tasarımlar var, Avrupa üretimi süper modeller de var, bir de Pino var, Fiyat / kalite / sağlamlık / konfor / Faruk Abi oranlarına göre mantık Pino diyor. Saygılarımla


BÜLENT & HANDE & EKİN

Karavan sevdamızın başladığı 2009 yılında tanıştık pino ailesiyle… İyi ki tanışmışız …

Aksi halde; Bir başka firmadan aldığımız karavan ile yaşadığımız olumsuzluklar rotamızı Pino’ya çevirmeyecekti.

Her modelini kullandık neredeyse..!

Her zaman müşterisinin yanında olan, dostluğu paraya tercih eden, 24 saat her konuda ulaşabileceğimizi bildiğimiz, güvendiğimiz Pino ailesine selam ve sevgilerimizle…

Başarılarınız daim olsun..!


ENİS BAYUS / İZMİR

Sevgili dostlar, gençliğimden beri kamp hayatını ve ve doğada olmayı her zaman sevmiş ve elime fırsat geçtikçe bunu gerçekleştirmeye çalışmıştım.

Zaman geçtikçe karavan tutkusu eşimle beni iyice sardı ve eşimin de emekliliğe karar vermesi ile gerçekleşme yoluna girdi. Motokaravan mı çekme karavan mı zor bir soruydu.

Çekme karavanın kullanım kolaylığı ve fiyat avantajını düşünerek ve Avrupa karavanların bize göre çok pahalı olması nedeniyle yerli malı bir karavan almaya karar verdik. Türkiye’deki karavan üreticilerin fabrikalarını bizzat ziyaret ederek yerinde üretimlerini gördük.

Kullananlarla görüşerek PİNO karavanın bizim için doğru karar olduğunu düşünerek siparişimizi verdik. 2014 ağustos ayında teslim aldığımız 3.25 karavanımızla 2 ay boyunca unutulmaz bir tatil yaptık.

Tatilimiz boyunca tüm  yol şartlarına baktığımızda PİNO karavanın ne kadar kaliteli ve kullanım kolaylığı olan bir karavan olduğunu test ettik.  Karavanımızdan kış şartlarında da çok memnun kaldık. Şimdi dört gözle yazın gelmesini bekliyoruz. Umarım herkes bir gün bir PİNO Karavan sahibi olur ve aramıza katılır.


Sağlıcakla

ŞAFAK VAROL (@KARAVANLA GEZİYORLAR)

Karavan almaya karar verdikten sonra bir çok firmanın karavanlarını inceledik. Bunların arasında pino karavan da vardı. O dönemde İstanbul da karavan fuarına gitmeye karar verdik. Belirlediğimiz agile 450 modeli için pino karavanı aradık ve Faruk ağbi bize mutlaka benden almasanız da fabrikama gelin size karavanın nasıl yapıldığınıı anlatayım dedi. Fuara katılmayacağını öğrenince biz de fuardan 1 gün önce fabrikaya gittik.

Faruk ağbi bize saatlerini ayırdı ve karavan almadan önce dikkat edilmesi gereken herşeyi anlattı. Bizim fuara gideceğimizi de bildiği için mutlaka sorgulamamız gereken, dikkat etmemiz gereken herşeyi söyledi. Düşünsenize karavan fabrikasına girmişsiniz ama benim ürünümü alın yerine size karavanla ilgili tüm detayları veren bir sahibi var 😊Fuarda görsele hitap eden ve defalarca internetten izlediğimiz bir çok karavanı yakından inceledik kulağımızda Faruk ağbinin uyarıları, herşeyi sorguluyoruz.😀 Fuardan sonra ne mi oldu, pino karavan fabrikasına geri dönüp karavanımızın siparişini verdik. Butik bir fabrika, tamamı el işçiliği, her bir karavan her detayına kadar özenle hazırlanıyor.

Faruk ağbiyi sıkıştırmak ve hemen teslim etmesini istemek gibi bir gaflette bulunmayın sakın.😀🙈 Faruk ağbi sanatçı olduğu için her bir karavanı da özenerek sanatını konuşturarark yapıyor. Benim içime sinmeden size karavanı teslim etmem dedikten sonra sabırla bitmesini bekledik☺️ ve yaklaşık 1 yıldır yollardayız, 20 bin km ye yakın yol yaptık ve en ufak bir sorun yaşamadık.

Faruk ağbi ellerine sağlık….🥰 @karavanlageziyorlar